Spotkanie z cyklu Zawód Naukowiec

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Zawód Naukowiec - już 20 kwietnia!

Wydarzenie organizowane przez Instytut Matematyki odbędzie się w sobotę (20 kwietnia) o godzinie 11:00 w budynku B9, aula F10. Spotkania z cyklu Zawód Naukowiec skierowane są do młodzieży powyżej 13 roku życia i osób dorosłych. Uczestnicy mają okazję poznać osiągnięcia pracowników i studentów PŁ. Szkoły (klasy) mogą także uczestniczyć w spotkaniach w ramach zajęć z doradztwa zawodowego (Instytut Matematyki wystawia odpowiednie certyfikaty). Podczas każdej odsłony wydarzenia naukowcy z PŁ opowiadają o swojej pracy w sposób przystępny i zrozumiały, a także pokazują do jakich zmian przyczyniają się ich odkrycia. Kto tym razem przybliży swoją pasję i ciekawość świata?

• prof. dr hab. inż. Katarzyna Pernal i dr Aleksandra Tucholska: Od bitów do kubitów: czym różnią się obliczenia na komputerach kwantowych od obliczeń na komputerach klasycznych? Przewodnik dla laików”
  • inż. Karina Skura ze Studenckiego Koła Naukowego BioMass: "Kawa: od źródła energii do zrównoważonego cyklu życia - innowacyjne wykorzystanie fusów i biopaliw"

Zapisy: imienne zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać do dr Anny Olek: anna.olek@p.lodz.pl

Zachęcamy również do przeczytania rozmowy z inicjatorką i organizatorką całego cyklu - dr hab. Katarzyną Szymańską-Dębowską, prof. uczelni.